Proti přeprodeji náhradního plnění

V lednu 2011 se ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek snažil zrušit možnost takzvaného náhradního plnění. Vysloužil si za to ostrou kritiku, ale i překvapivé ...

V lednu 2011 se ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek snažil zrušit možnost takzvaného náhradního plnění. Vysloužil si za to ostrou kritiku, ale i překvapivé množství pochvalných hlasů.

Reakce obou typů přitom pocházejí ze stejného okruhu: od firem, které zaměstnávají nejméně polovinu handicapovaných pracovníků. Nákupem jejich výrobků a služeb – tedy „náhradním plněním“ – mohou podle dosud platné právní úpravy ostatní zaměstnavatelé dostát své zákonné povinnosti.

Každá firma s alespoň 25 zaměstnanci totiž musí mít v pracovním kolektivu nejméně čtyři procenta osob se zdravotním postižením nebo místo toho odvádět určitou hotovost do státního rozpočtu. Náhradní plnění zatím představuje třetí alternativu.

Zdroj: 26/1/2011 http://www.novinky.cz/kariera/223324-ministr-drabek-za-chystane-zmeny-sklizi-kritiku-i-chvalu.html: Ministr Drábek za chystané změny sklízí kritiku i chválu

Čtěte také: Časté otázky na téma náhradní plnění