Napsali v médiích

Schválení novely zákona o zaměstnanosti (5. 1. 2012)

K novele zákona o zaměstnanosti se schylovalo již dlouho. Jeden z mnoha důvodů změn byla tzv. přefakturace náhradního plnění či nelegální či virtuální zaměstnávání OZP, invalidů a cizinců.

Podvody pokračují (15. 2. 2011)

Dvacet let v Česku v tichosti prosperovalo podnikání založené na státních dotacích. Firmy, které nevytvářely žádný zisk a nic nevyráběly, vydělávaly na formálním zaměstnávání postižených. I když podvody s prací handicapovaných pokračují, od ledna mají virtuální zaměstnavatelé definitivní útrum.

Zneužívání náhradního plnění (1. 2. 2011)

Firmy obcházejí platby za postižené. Přeprodávají třeba kancelářské potřeby. Ministerstvo chce zakročit. Odborníci ale varují, že zpřísnění pravidel přispěje k likvidaci sociálního zaměstnávání v Česku.

Proti přeprodeji náhradního plnění (26.1.2011)

V lednu 2011 se ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek snažil zrušit možnost takzvaného náhradního plnění. Vysloužil si za to ostrou kritiku, ale i překvapivé ...

Aktuální informace

Pro aktuální informace o náhradním plnění se můžete podívat na:

Aktuální náhradní plnění
Pokud Vás zajímají nejaktuálnější informace z oblasti náhradního plnění, navštivte stránku Náhradní plnění pro rok 2022, kde naleznete aktuální informace, rady a doporučení.

Pomůžeme Vám

Jestliže nevíte, jak řešit náhradní plnění či jak a kde si jej sjednat, napište nám.

email:
info@nahradni-plneni2012.cz

Užitečné odkazy


Související informace:

Náhradní plnění a média

Media se v oblasti náhradního plnění zabývají zvláště podvodnými jevy přefakturace a změnami statusů a sociálních dávek OZP, která přinesla novela zákona o zaměstnanosti.

Změny od 1. 1. 2012

Od 1. 1. 2012 došlo k výraznému omezení celkového objemu, který může zaměstnavatel osob se zdravotním postižením v rámci náhradního plnění fakturovat. Nově je zaveden limit ve výši 36ti násobku průměrné hrubé měsíční mzdy (dnes 23.726 Kč bez DPH), tj. 854 136 Kč bez DPH. Více >>